Banjaluka

MOJA BANJALUKA Aleksandra Đukić: Mladi idu linijom manjeg otpora

Većina ljudi, pogotovo mladih, često se nađu na životnim prekretnicama u kojima im nedostaje motivacije ili hrabrosti da iskažu svoje ideje i mišljenje ili da istraju u svojim odlukama. Motivacija je jedan od ključnih faktora za promjenu, mijenjanje loših navika, pa i donošenje progresivnih odluka. Mladi ljudi idu takozvanom “linijom manjeg otpora” u kojima se izlažu situacijama koje za njih ne predstavljaju izazov i izlazak iz komforne zone.

MOJA BANJALUKA Aleksandra Đukić: Mladi idu linijom manjeg otpora
FOTO: RAS SRBIJA

Uvidjeti značaj i potrebu za iskazivanjem sopstvenog mišljenja, ideja i stavova predstavlja nužnost u okruženju u kojem se danas nalazimo. Biti svjestan i racionalno djelati u okruženju koje je negativno “nastrojeno” prema novim i inovativnim idejama, danas predstavlja veliki izazov za mlade ljude koje oni rado izbjegavaju s ciljem da ne budu socijalno isključeni ili neprihvaćeniu društvu.

Pored motivacije, koja je ključ ka djelanju, građenje dobrih navika predstavlja jedan od osnovnih alata za istrajnost motivacije i motivacionog ciklusa.

Smatram da je veoma bitno da spoznamo nedostatke i “kočnice” koje upravljaju našim životima kako bi učinili prvi korak ka boljoj promjeni. Da bismo nešto promijenili potrebno je da imamo određen korpus znanja i da razumijemo zbog čega se neke stvari manifestuju na određen način. Kako održati motivaciju, šta ona predstavlja, šta su to navike i kako se grade i kako odluke utiču na naš svakodnevni život, jesu pitanja na koja se trebamo više fokusirati.

Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu
Prihvati notifikacije