Mrzić evrogolom uljepšao pobjedu: Krupa slavila u derbiju protiv Zvijezde

Fudbaleri Krupe su savladali Zvijezdu 09 sa 3:1 u derbi meču 3. kola Prve lige Republike Srpske.

Na taj način tim iz kanjona Vrbasa je uz Sutjesku jedini sa maksimalnim učinkom i potvrdio je da će biti među glavnim kandidatima za titulu i plasman u Premijer ligu BiH.

Samo što je počela utakmica gosti iz Bijeljine su poveli, a strijelac je bio bivši fudbaler krupskog prvoligaša Emanulah Blažević.

Domaći su očekivali prekršaj, sudijska pišta se nije oglasila, a “devetka” ekipe iz Etno sela “Stanišići” nije propustila priliku.

Već u 12. minutu na 1:1 izjednačio je kapiten Krupe Miloš Perović koji se najbolje snašao u gužvi pred golom gostiju.

U 22. minutu Zvijezda 09 je imala veliku šansu, ali je nije iskoristila, uslijedio je kontranapad, lopta je došla do Alena Nuhanovića koji je predriblao golmana Tarika Abdulahovića i zatresao mrežu.

Najljepši momenat meča desio se u 44. minut kada je Srđan Mrzić dobio loptu na lijevoj strani, povukao ju je u sredinu, a onda topovskim udarcem poslao pod prečku.

U nastavku susreta domaći fudbaleri su odigrali sigurno i sačuvali prednost.

Sloboda Novi Grad savladala je Omarsku u gostima sa 3:1, Podrinje je takođe na gostovanju uspjelo doći do čitavog plijena savladavši Kozaru minimalnim rezultatom 1:0.

Laktaška “konjica” je sa 4:0 pregazila Slobodu iz Mrkonjić Grada, dok je Rudar savvladao Tekstilac u Derventina sa 2:0.

Domaće pobijede pored Krupe i Laktaša ostvarili su Sutjeska, koja je u Foči slavila 2:1 protiv Željezničara iz Banjaluke, te Famos koji je minimalnim rezultatom savladao Drinu iz Zvornika.

Plasman: Krupa, Sloboda 9 bodova, Sloboda (NG) 7, Podrinje, Rudar Prijedor 6, Laktaši, Željezničar, Zvijezda 09 4, Modriča, Ljubić i Famos po 3 boda, Kozara 2, Slavija, Drina, Tekstilac i Sloboda N. banka po 1 bod, dok su Radnik i Omarska na začelju bez bodova.