MUNDIJAL DOBIO JOŠ DVA UČESNIKA Japan i Saudijska Arabija idu u Katar, "kenguri" u baraž

Reprezentacija Japana u ključnoj utakmici kvalifikacija pobijedila "Kengure" 2:0, dalje idu i Saudijci koji su profitirali od meča u Sidneju.

Fudbalske reprezentacije Japana i Saudijske Arabije pridružile su se selekcijama Argentine, Belgije, Brazila, Hrvatske, Danske, Engleske, Francuske, Nemačke, Irana, Holandije, Katara, Srbije, Južne Koreje, Španije i Švajcarske na Mundijalu u Kataru koji će biti održan u novembru ove godine.

Taj cilj “Samuraji” su ispunili pobjedom nad Australijom u gostima rezultatom 2:0, za potvrdu plasmana, i za potvrdu učešća na Mundijalu. Saudijsku Arabiju je direktno profitirala od poraza “Kengura” – koji će sad morati kroz baraž da traže mjesto u Kataru.

Junak utakmice Sidneju bio je napadač lidera belgijske lige Uniona Kaoru Mitoma, dvostruki strelac – u 89. i 94. minutu.

Australiji je u ovom meču bila neophodna pobjeda ili makar remi kako bi ostala u igri za jedno od prva dva mesta. Meč sa Japanom “Kenguri” su čekali sa treće pozicije i na kraju će, nakon poslednjih 90 minuta kvalifikacija, tu i ostati.

Saudijci imaju meč manje i u slučaju pobjede mogu i na prvo mesto, ali u Katar svakako idu kao jedna od dvije prvoplasirane ekipe.

Inače, u sudaru Japana i Australije u startnim postavama na obje strane bila su dva dobro poznata lika ovdašnjim ljubiteljima fudbala. Sa jedne Miloš Degenek, a sa druge, u špicu napada, Takuma Asano.

Australija će prolaz na svjetsko prvenstvo tražiti protiv petoplasirane selekcije iz južnoameričkih kvalifikacija.