MUNDOBASKET Srbija peta na svijetu

Reprezentacija Srbije je osvojila peto mjesto na Svjetskom prvenstvu za košarkaše pošto je u borbi za pomenutu poziciju savladala Češku Republiku sa 90:81 (20:20, 21:30, 28:12, 21:19).

Poslije izjednačene prve četvrtine u drugom periodu Česi su bili bolji i na poluvrijeme otišli sa devet poena viška. Ipak, treća četvrtina je donijela očekivanu igru “Orlova”, prije svega u odbrani, a napravili su preokret i stekli prednost.

U pobjedničkom timu Bogdan Bogdanović je ubacio 31, Nikola Milutinov 14, a Stefan Jović 12 poena, a Nikola Jokić je osim sedam poena stigao do 14 skokova, uz sedam asistencija. Na drugoj strani najefikasniji je bio Patrik Auda sa 16 poena.

Poslije ispadanja od Argentine u četvrtfinalu peto mjesto je najviše što su mogli da urade srpski košarkaši, a predstoje im kvalifikacije za Olimpijadu u Tokiju naredne godine.

Sedmu poziciju zauzela je selekcija SAD koja je sa 87:74savladala reprezentaciju Poljske.