Musa srušio Island i vratio nadu Argentincima

Reprezentacija Nigerije pobijedila je Island rezultatom 2:0 i dodatno zakomplikovala situaciju u grupi u kojoj je samo Hrvatska siguran putnik u osminu finala, a tri reprezentacije, Argentina, Nigerija i Island još imaju šansu da dođu do drugog mjesta. Pobjedi Nigerije posebno se raduju Mesi i društvo pošto im je u slučaju pobjede protiv Nigerije u poslednjem kolu, šansa za plasman u nokaut fazu mnogo izvjesnija.

Nakon prvog poluvremena koje nije obećavalo mnogo, Nigerija je odlično ušla u nastavak utakmice. Nakon jednog munjevitog kontranapada, Mozes je ubacio loptu sa desne strane, u šesnaestercu Islanda odliično se snašao Musa, primio je loptu, a onda iz prvog narednog kontakta snažno i precizno šutirao sa vođstvo od 1:0.

Musa je u 74. minutu pogodio prečku, a samo minut kasnije ponovo se upisao u strijelce. Nakon što je prihvatio jedan pas iz zadnje linije, Musa je prevario Arnasona, došao u dobru poziciju i poslao loptu u mrežu.

Imao je Island priliku da se vrati u utakmicu, međutim, u 82. minutu Sigigskon je sa bijele tačke promašio cijeli gol. Prethono je Ebuehi oborio Finbogasona.

Nakon drugog kola u grupi D Hrvatska je vodeća sa šest bodova, Nigerija je drugoplasirani tim sa tri boda, a Argentina i Island imaju po jedan.