NA VRATIMA VJEČNOSTI Mesi ruši Mateusa, ali i Maldinija

Tokom  finala Mundijala u Kataru svjetski fudbal će dobiti novog vladara, bar kad je statistika u pitanju.

Mesi će igrati za svoju jedinu titulu koju u karijeri nije osvojio, ali i ako u finalu ne pobijede, omaleni vezista “Gaučosa” će imati razloga za slavlje.

U polufinalu protiv Hrvatske Mesi je odigrao svoj 25. meč na Mundijalima i izjednačio rekord s legendarnim Nijemcem, Lotarom Mateusom. Finale protiv Francuske biće istorijsko, jer će kapiten Argentine upisati 26. nastup na svjetskim šampionatima, što će biti apsolutni rekord.

Mesi će biti najbolji po još jednom parametru; mogao bi oboriti rekord Paola Maldinija. Italijan je na svjetskim prvenstvima odigrao 2.217 minuta, dok je Mesi na drugom mjestu sa 2.195 minuta. Dakle, Mesiju je i za ovaj rekord dovoljno da na terenu provede 23 minuta i biće igrač s najvećom minutažom na terenu.

Lionel Mesi je debitovao u Njemačkoj 2006. godine kad je ušao u igru u 75. minutu utakmice protiv Srbije i Crne Gore. Već u svom prvom nastupu zatresao je mrežu u pobjedi Argentine nad SCG od 6:0.

Gol koji je Mesi postigao u Kataru u polufinalu protiv Hrvatske bio mu je jedanaesti na Mundijalima, čime je izbio na prvo mjesto liste strijelaca Argentine na svjetskim kupovima. Tako je prestigao Gabrijela Batistutu, koji se 10 puta u plavo-bijelom dresu tresao mreže.

Mesi je do sada u svojoj karijeri odigrao 171 utakmicu u dresu Argentine i postigao 96 golova, pa je sad ujedno i igrač s najviše nastupa i postignutih golova za Argentinu.

Da li će na sve ove rezultate i rekorde kao kruna stići i titula svjetskog prvaka?