NADAL DOŠAO DO 10. TROFEJA Đokovića u finalu stigao umor

Rafael Nadal je car Rima! Španski teniser je u velikom finalu savladao Novaka Đokovića nakon sjajnog meča sa 2:1(7;5,1:6, 6:3) te je osvojio 10. jubilarni trofej u “vječnom gradu” kojim se izjednačio sa današnjim rivalom po broju osvojenih Mastersa.

Strašan meč pun intenziteta su odigrali Novak Đoković i Rafael Nadal. Srpski teniser je bolje otvorio finale, napravio je brejk, ali nije uspio da sačuva prednost. Španac je odmah uzvratio a zatim je došao i do izjednačenja.

Igralo se u zaista jakom ritmu sa veoma dubokim i preciznim udarcima. Nadal je još jednom zaprijetio u sedmom gemu kada nije realizovao brejk loptu. Velika borba se vodila za svaki poen a onda je u finišu prvog seta Đoković napravio duplu servis grešku. Nadal je to iskoristio i u narednom poenu sjajnim forhendom došao do brejka.

Srpski teniser je zatim imao 30:0 na servis rivala ali nije uspio da vrati brejk pa je prvi set pripao Špancu.

ETTORE FERRARI/EPA

Drugi set je u potpunosti pripao srpskom teniseru. Đoković je uspio da nametne svoj ritam, pogađao je vinere i “nervirao” rivala koji je sve češće griješio. Nadal nije imao odgovor za igru najboljeg tenisera svijeta. Novak je u potpunosti kontrolisao igru i sjajnom igrom došao do izjednačenja nakon što je slavio sa 6:1.

Ipak u trećem setu se osjetio umor od četvrtifinalnog i polufinalnog meča. Novak je u petom gemu propustio šansu da napravi brejk i nije uspio. Nakon toga je osjetno pao fizički i psihički i Nadal je uspio da dođe do brejka i da povede 4:2, a zatim je potvrdio za 5:2. Đoković je na svoj servis uspio da spasi jednu meč loptu, ali to je bilo sve od srpskog igrača.