NADVLADALE EMOCIJE Čudesna fotografija oca i sina obilježila derbi Bešiktaša i Fenerbahčea

Fudbaleri Bešiktaša i Fenerbahčea odigrali su na Vodafone Parku jedan od najspektakularnijih istanbulskih derbija u istoriji, a utakmicu je obilježila fotografija iz 47. minute na kojoj su otac i sin, navijači Fenerbahčea, uplakani u zagrljaju.

Meč je završen rezultatom 3:3, iako je Bešiktaš vodio 3:0 nakon prvog poluvremena, kada je i napravljena emotivna fotografija navijača Fenerbahčea, koji se bori za opstanak u turskom prvenstvu.

Bešiktaš je poveo već u 10. minuti preko Gonula, a osam minuta kasnije Burak Jilmaz iz penala uvećava prednost za 2:0. Fenerbahče je treći gol primio u drugoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena, kada je opet precizan bio Jilmaz.

Ipak, u nastavku se desilo čudo koje je započeo Slovenac Zajc u 55. minuti, dok je šest minuta kasnije stoper Ciftpinar smanjio na 3:2.

Bod i veliko slavlje gostima je donio bek Ali Kaldirim u 67. minuti pa je tako Bešiktaš ovim kiksom vjerovatno otpao iz trke za naslov jer im vodeći Bašakšehir bježi 11 bodova, piše Klix.