NAJBOLJI START SLOGE Perović: Sjajne partije, ali možemo biti još bolji

Rukometaši Sloge i Borca nastavili su sa odličnom partijama u prvenstvu Bosne i Hercegovine i nakon devet kola i dalje su neporaženi. Dobojlije su savladale Derventu 42:32, dok je Borac slavio u Maglaju 40:27.

Sloga je došla do sedme pobjede,a opet su se istakla krila Marko Perović i Vladan Đurđević koji su postigli po 11 golova.

-Na posljednjem meču u Derventi smo bili favoriti, a takve utakmice su najteže. Prvo poluvrijeme smo malo lošije igrali odbranu i onda smo i otišli u svlačionicu sa neriješenim rezultatom. Drugo poluvrijeme smo bolje odigrali u odbrani, pa smo dali dosta laganih golova iz kontri i napravili razliku od 6,7 golova u 45. minutu. Na kraju smo lagano priveli meč kraju i zasluženo pobijedili. Ovo je veliki rezultat za nas, odličan start. Ne gledamo mnogo naprijed, spremamo se taktički za svaku sljedeću utakmicu bez pritiska i idemo korak po korak. Nadamo se da ćemo nastaviti u ovom pobjedničkom ritmu i u narednim utakmicama- istakao je Perović.

Iako je među najboljim strijelcima ekipe ne želi previse da govori o pojedinačnom učinku.

– Iskreno ne bih izdvajao nijednog pojedinca iz naše ekipe, kada igramo borbeno možemo svakoga da pobijedimo. Ovu ekipu krasi timski duh i to je sigurno naše najjače oružje za ovako dobar rezultat- dodao je Perović.