ŠOK U MADRIDU, IZNENAĐENJE U FRANCUSKOJ Siti napravio preokret uz "POMOĆ SUDIJE", poraz Juventusa u Lionu (VIDEO)

Mančester Siti je preokretom savladao Real Madrid na “Santjago Bernabeu” stadionu i napravio ogroman korak ka plasmanu u četvrtfinale osmine finala Lige šampiona.

Prvo poluvrijeme završeno je bez golova, iako je bilo nekoliko šansi na obje strane, a onda su u nastavku uslijedila prava uzbuđenja.

Veliku radost Madriđanima donio je Isko Alkarkon u 60. minutu kada su poslije pritiska domaćih gostujući fudbaleri izgubili loptu, a Vinisijus Žunior je asistirao za rutinski pogodak 27-godišnjeg veziste koji je bio sam.

Englezi su do izjednačenja stigli spornim pogotkom Gabrijela Žezusa koji je, čini se, rukama odgurnuo Serhija Ramosa prije nego što je glavom poslao loptu u mrežu, a prethodno je Kevin de Brujne napravio pravi dar-mar u šesnaestercu Madriđana.

Španski tim se nije ni oporavio od primljenog pogotka, a primili su novi.Dani Karvahal je oborio Rahima Sterlinga u svom šesnaestercu u 82. minutu i dosuđen je penal, a siguran izvođač bio je De Brujne.

Završnicu susreta Real je odigrao sa igračem manje, jer je Serhio Ramos u 86. minutu dobio direktan crveni karton zbog povlačenja rivala, a bio je zadnji igrač odbrane.

Malo iznenađenje je napravio Olimpik Lion koji je s minimalnih 1:0 na svom terenu savladao ekipu Juventusa.

Lukas Tusar je doveo domaće u vođstvo u 31. minutu ubacivši loptu u mrežu sa 6-7 metara poslije odličnog prodora po lijevoj strani i asistencije Usema Auara, a ispostavilo se da je to bio konačan rezultat meča.

Desetak minuta ranije domaći su pogodili prečku, šutirao je glavom karl Toko Ekambi, ali nije imao sreće, pa italijanski tim može da bude i zadovoljan rezultatom.

Na obje strane bilo je i spornih situacija, i gosti i domaći su tražili jedanaesterac, ali se pištaljka Španca Manzana nije oglasila nijedan put.