NAPOKON PRAVI Brazil sjajnom partijom u četvrtfinale

Brazil je napokon zaigrao u željenom ritmu na Kupu Amerike. U posljednjem kolu grupne faze ubjedljivo su savladali Peru sa 5:0, pa su ih nakon zvižduka u prva dva meča, navijači ispratili ovacijama.

FOTO EPA/FERNANDO BIZERRA

Strijelci su bili Kazemiro u 12.minuti , zatim je sedam minuta kasnije pogodio Firmino. Domaćin nije popuštao pa je odlični Everton opravdao stavljanje u startnu postavu i to sjajnim golom.

U nastavku Brazil je nastavio sa napadima. U strijelce su se još upisali Dani Alves i Vilijan , dok u sudijskoj nadoknadi Žesus nije uspio da realizuje penal.

U drugom meču grupe Venecuela je sa 3:1 savladala Boliviju i plasirala se u četvrtfinale. Brazil ima 7, Venecuela 5, a Peru 4 boda, dok je Bolivija bez bodova.