Napoli trasira put ka tituli: Kviča i Osimen za nova 3 boda

Fudbaleri Napolija slavili su danas u gostima protiv Specije rezultatom 3:0 i tako učvrstili lidersku poziciju na tabeli.

Napolitanci slave

Napoli u prvom dijelu utakmice nije ličio na sebe. Ekipa Lucijana Spaletija je bila pročitana u prvom dijelu utakmice i nije stvorila ozbiljnu šansu iz koje bi mogla da ugrozi dobro zatvorenu ekipu Specije.

Ipak, u nastavku se upalila mašina iz Napulja i samljela domaćina. Već u 47. minutu Kvaračkelija je pogodio sa bijele tačke i nagovijestio još jednu pobjedu Napolija. Od tog trenutka samo jedna ekipa je igrala fudbal, prenosi Sportal.

U 69. minutu je nezaustavljivi Osimen povisio na 2:0, da bi samo četiri minuta kasnije imao lak posao da ugura u gol loptu koju mu je na tacnu namjestio Kviča Kvaračkelija.

Djeluje da sada stvarno nema nikakve sumnje i da je pitanje kola u kom će Napoli ovjeriti istorijsku titulu, prvu u Seriji A od zlatnog perioda sa Dijegom Armandom Maradonom.

Trenutno se Napolitanci nalaze na prvoj poziciji sa čak 16 bodova više od Intera, ekipe koja im je naneijla jedini ovosezonski poraz u šampionatu, dok je Specija na 17. mjestu.