NAPOLI U FINALU Ospina od tragičara do heroja

Fudbaleri Napolija plasirali su se u finale Kupa Italije, nakon što su remizirali 1:1 protiv Intera na svom terenu i tako sačuvali prednost iz prvog meča(1:0).

FOTO CIRO FUSCO/EPA

Inter je poveo u 3. minuti. Gosti su poveli na nevjerovatan način, golom Kristijana Eriksena iz kornera, ali gol ide na dušu odbrane i golmana Davida Ospine. Di Lorenzo je naglo spustio glavu, iznenadio Ospinu, koji je očajno reagovao. Klub iz Milana je mogao do ubjedljivije prednosti stvarao je šanse i promašivao.

Golman Napolija se iskupio u finišu prvog dijela kada je sjajno pronašao Lorenza Insinjea, a on je lijepo asistirao za Drisa Mertensa koji je izjednačio .

U nastavku se Ospina iskupio za primljeni gol. Sa dvije sjajne intervencije spriječio je prolazak Intera u finale, ali je zaradio i žuti karton zbog kojeg neće moći da pomogne saigračima u borbi za trofej. Napoli će juriti šesti Kup Italije.