NASTAVLJA SE BORBA ZA TITULU Bekovi donijeli pobjedu Borusiji

Borba za titulu se nastavlja u Bundesligi. Borusija Dortmund je upisala šestu uzastopnu pobjedu, ovaj puta su slavili u Volfsburgu sa 2:0.

FOTO MICHAEL SOHN / EPA

Ovo je bila 10. uzastopna utakmica u kojoj tim iz Dortmunda nije izgubio od „vukova” devet puta je slavio, jednom remizirao, a nije primio gol od 2016. godine!

Gosti su poveli u 32. minutu. Torgan Azar je ubacio loptu, Erling Haland je promašio, ali je Rafael Gereiro odlično pratio akciju i zatresao je mrežu. Portugalcu je to bio treći gol nakon pauze.

Sjajnu kontru gosti su napravili u 78. minutu, kada je Džejdon Sančo upisao 17. asistenciju a pogodio je Ašraf Akimi za konačan rezultat. Domaći tim je u finišu igrao sa 10 igrača.

Važan trijumf u borbi za Ligu šampiona upisao je Bajer Leverkuzen, koji je na „krilima“ kapitena Kai Haverc slavio 3:1 u Menhengladbahu.