PARTIZAN SE KOCKAO ALI IZBORIO TOP 16 Zagorac punio, Jaramaz SLOMIO Ritas u finišu!

Košarkaši Partizana pred gotovo 8.000 gledalaca savladali su Ritas sa 86:81, obezbjedili drugo mesto, prolaz u drugu fazu Evrokupa još prije utakmice pobjedom Venecije i Bursi, dok će za prvo trebati dvije pobjede poslije mini pauze, ali i poraz Venecije.

Partizan, koji je pred utakmicu raskinuo ugovor sa Parahuskim, a Veličkovića je odmarao, utakmicu je otvorio slabom odbranom koja je za sedam minuta primila 21 poen, dok je svih 12 u tom intervalu zabilježio Zagorac. Pretjerano željne isticanja sudije, svirale su dotle šest faulova u napadu, Mozli udario tri blokade, Trinkijeri je dao šansu Miletiću u startnih pet, u drugom dijelu četvrtine i Trifunoviću i to kada je gost imao šest razlike, ali je prva dionica završena 23-21, a brejk produžen u drugoj 15-0 za +9 uz odlične procente.

Umjesto da se“odlijepi“, Partizan dopušta Litvancima povratak u meč , uz nove sudijske „bisere“ na obje strane, ali i slabiji protok lopte, bez kontri i lakih koševa. Kada je to riješio, ubrzao iz jače odbrane vratio je +9 uz dobre role Tomasa i Mozlija, ali se na odmor otišlo samo sa 46-40, dok je indeksna valorizacija bila 57:32 za Beograđane.

Ritas se početkom nastavka ponovo vratio propustima domaćih u odbrani i lošoj selekciji faulova, ali kao što Partizan nije mogao dugo da „prelomi“, tako Litvanci nisu uspjevali da izjednače. Posljednji period Trinkijerijev tim otvara sa serijom 9-0, odlaskom +18 u 32. minutu, odličnom odbranom, raznovrsnim napadom, kako u reketu, tako i šutem spolja. I umjesto da „privede“ mirno utakmicu kraju, Partizan dozvoljava Ritasu povratak na -5 minut prije kraja, ali Jaramaz ne i preokret.