NASTAVLJENA DOMINACIJA ODBOJKAŠICA BIMAL JEDINSTVA Brčanke stigle do 13. uzastopne titule u BiH

Odbojkašice Bimal Jedinstva pobijedile su Gacko rezultatom 3:0 u revanšu finala plej-ofa prvensva BiH, pa su tako stigle do šampionske titule pobjedom sa 2:0 u finalnoj seriji.

Brčankama je ovo 13. uzastopna titula u prvenstvu.

Već na samom početku bilo je jasno da će titula ostati u Brčkom pošto su izabranice trenera Smajila Pezerovića u prvom setu bile veoma raspoložene i ovaj set su riješile u svoju korist sa 25:14. U drugom setu domaći tim slavio je sa 25:18, a treći sa 26:24.

Bimal Jedinstvo je i ove godine osvojilo duplu krunu u BiH, a ovom uspjehu Brčanke su dodale i trofej pobjednika Kupa Republike Srpske.