NBA PLEJ-OF Jokić briljirao NOVIM TRIPL-DABLOM, Denver slavio u Portlandu i izjednačio na 2:2 (VIDEO)

Nikola Jokić je imao još jednu noć za pamćenje – stigao je do svog četvrtog tripl-dabla u tekućem plej-ofu NBA lige, a njegov Denver je pobjedom od 116:112 na gostovanju Portlandu izjednačio na 2:2 u polufinalnoj seriji Zapadne konferencije.

Srpski centar je ubacio 21 poen, imao 12 skokova i 11 asistencija uz šut iz igre 15-8 (trojke 1-1), te dvije ukradene i tri izgubljene lopte, a sve to napravio je za 38 i po minuta provedenih na parketu.

Nikola je pogađao sa distance…

…iz reketa jednom rukom i to sa parketa…

…, a trojka je izgledala ovako:

Džamal Marej je postigao 34, Pol Milsap, kao i Jokić 21 uz 10 uhvaćenih lopti, dok je Geri Heris dodao 14, a Vil Barton 11 poena. Kod domaćih Si Džej MekKolum je ubacio 29, Dejmijan Lilard 28, Al Faruk Aminu 19, a Set Kari 16 poena.

Utakmica je bila rezultatski uzbudljiva, a u penal završnici bolje su se snašli gosti na čijem parketu se igra sljedeći meč 8. maja rano ujutro (4.30) po srednjeevropskom vremenu.