NE POMAŽE NI DMITROVIĆ Real silovit uz nekoliko rekorda

Real Madrid je sjajnim prvim dijelom savladao Eibarom 3:1, te ostao u trci za titulu šampiona sa Barselonom, a gostima nije pomogao ni reprezentativac Srbije golman Marko Dmitrović.

FOTO KIKO HUESCA/EPA

Toni Kros je pogodio već u 4. minutu sjajnim udarcem. U 30. minutu se u strijelce upisao i kapiten Serhio Ramos, koji je golom dao nogom, prvi put od 2017. godine i utakmice grupne faze Lige šampiona sa Apoelom.

On je započeo akciju u kojoj su Benzema i Azar izigrali odbranu rivala. To je za Ramosa 67. gol u prvenstvu i njim se izjednačio sa dosadašnjim rekorderom, Holanđaninom Ronaldom Kumanom iz Barselone, s tim, da je Ramos svega 11 golova dao sa penala, a Kuman čak 46.

Samo sedam minuta kasnije Marselo se upisao u strijelce, pa je Real oborio rekord liga petice, pošto se u prvenstvu tokom sezone u strijelce upisalo čak 19 različitih igrača. Marselo je gol proslavio na koljenu u znak podrške borbi za rasnu ravnopravnost.

Bigas je u 60. minutu leđima skrenuo loptu nakon udarca De Blasisa, a zaklonjenom Kurtoi lopta je prošla kroz noge, pa je Eibar uspio da ublaži poraz.