NE POMAŽE NI DONČIĆ Juta bolja od Dalasa

Juta Džez je na svom parketu savladala Dalas 112:107 i tako popravila šanse u borbi za plej-of. Maveriksi su vodili sve do posljednje četvrtine. Tada se razigrao Donovan Mičel (25 poena, osam skokova). Sjajni plejmejker je ubacio 11 poena u posljednjih 12 minuta i kreirao preokret, te važnu pobjedu.

FOTO TANJUG/AP

Bojan Bogdanović je imao 23 poena. Na drugoj strani Luka Dončić je bio najefikasniji sa 25 poena, a Boban Marjanović za pet i po minuta imao je po dva poena i skoka i jednu asistenciju.

Los Anđeles Lejkersi doživjeli su poraz u Filadelfiji 108:91. Domaće je do uspjeha vodio Ben Simons sa 28 poena, 10 skokova i osam asistencij. Tobijas Heris meč je završio sa 29 poena i osam skokova. Na drugoj strani Entoni Dejvis je postigao 31 poen, a Lebron Džejms 29 koševa i prestigao je Kobija Brajanta na vječnoj listi strijelaca. Džejms trenutno ima 33.655 poena. Ispred njega su sada samo još Karim Abdul-Džabar (38.387) i Karl Malone (36.928).

Rezultati: Detroit Bruklin 111:121 (posle produžetka), Klivlend – Čikago 106:118, Minesota – Oklahoma 104:113, Filadelfija-Lejkers 108:91, Juta –Dalas 112:107.