"NEĆU VIŠE, MAJKE MI" Mitrović objasnio zašto je očajno izveo penal protiv Crne Gore

Prvo poluvreme je bilo dobro, drugo loše, na kraju smo malo drhtali 20-ak minuta, ali sve se dobro završili. Mi smo isprva bili stvarno okej, mogli smo još neki put da im zatresemo mrežu, ali su onda oni krenuli po gol. Morali su malo više da rizikuju, a jednostavno je tako kada juriš rezultat, rekao je napadač Srbije Aleksandar Mitrović.

Potom se osvrnuo na promašeni jedanaesterac pri vođstvu od 2:0, kada je loptu poput slavnog Panjenke htio samo malo da “potkači” i pošalje u luku posred gola, a zapravo ju je lansirao iznad prečke:

Htio sam da šutnem baš tamo gdje se golman nije bacio, ali u posljednjoj sekundi sam promijenio odluku. Zašto – ne znam ni ja, majke mi. Moja glava (smijeh). Nikad više neću tako da šutnem! Zahvatio sam loptu malo, promašio sam cijeli gol za jedno deset metara. A stvarno nisam htio da šutem onako, ne znam šta mi se desilo. Kada sam promašio, u glavi je bilo samo ‘Jao, ne!’. Gledao sam sinoć Holandiju, Depaj je izveo Panjenku, nešto sam ja vježbao na treningu, ali sam odjednom u trenutku odlučio da to probam i… eto”.

Za pogodak kojim je udvostručio prednost Srbije u 32. minutu kaže da je po iskustvu reagovao na centaršut kapitena:

“Dugo znam Kolarova, znam kako centrira, gdje će otprilike da ide i ja sam probao da iz te situacije izvučem najbolje. Na kraju se desilo da je i ispalo najbolje. Poslije, kada sam ono probao glavom, ‘vidio’ sam loptu u mrežu, ali Bog kaže “Čekaj, htio si Panenku, ne može sada i ovo” (smijeh). Normalno je da takav pokušaj uđe u mrežu, ali iako je on bio lijep, bila je stvarno lijepa i odbrana”.

On je dodao da je sada na njemu i ekipi da protiv Litvanije u utorak na stadionu Partizana “daju sve od sebe da privedu ovu priču kraju kako treba”.

– Naučili smo lekciju da stvarno u fudbalu nikada nije gotovo, da mora da se igra i drugo poluvrijeme kao i prvo. Ali, ekipa jeste igrala dobro, doći će nove šanse, novi golovi. Najbitnije je da smo odigrali kvalitetno prvih 45 minuta, korektno u nastavku, a pobjede će doći ako se bude igralo dobro – zaključio je Aleksandar Mitrović.