NEVIĐENA DRAMA U NIŠU Partizan odbranio trofej Kupa "Radivoja Koraća"

Košarkaši Partizana odbranili su trofej pobjednika Kupa Radivoja Koraća.

Nakon velike drame i jednog produžetka crno-bijeli pobijedili su Crvenu zvezdu rezultatom 85:84.

Imala je Zvezda šest poena prednosti na 30 sekundi do kraja, ali je treći uzastopni trofej u ovom takmičenju ostao u vitinama Partizana.

Povela je Zvezda koševima Štimca, a onda je Partizan odgovorio serijom 5:0. Ipak neizvjesnost je nastavljena, uz blagu kontrolu rezultata Partizana, koji je nakon deset minuta imao šest poena prednosti, a do poluvremena su crveno-beli smanjili na samo tri poena zaostatka.

Dva puta je Zvezda dolazila na minus jedan u trećoj dionici, onda končano, na kraju povog perioda do izjednačenja 46:46, a onda je rade Zagorac pogodio dvije vezane trojke za plus šest.

Prvi put, nakon rane faze meča, Zvezda nakon  krađe lopte i polaganja Dženkisa, dolazi do prednosti (57:58).

Volden je nakon više od minut, sa dva slobodan bacanja vratio prednost Partizanu (59:58).

U narednom napadu prvo Braun pogađa trojku za crveno-bele, a onda Beron dodaje dva poena iz polaganja za najubjedljivije vođstvo Zvezde na utakmici (63:59) na pet minuta i 13 sekundi do kraja meča.

Volden je na isteku narednog napada uzeo težak šut ali je pogodio tri poena.

Da će ovaj meč ući u izuzetno neizvjesnu završnicu bio je jasno nakon narednog napada zvezde u kojem je Braun Fauliran nakon čega je pogodio jedno bacanje,  a na drugoj strani, takođe poslije faula jednom je bio precizan Volden pa je Zvezda u posljednja četiri minuta ušla sa jednim poenom viška (64:63).

Iznudio je Volden faul Brauna u napadu, međutim, crno-bijeli to ne koriste jer su prvo Zagorac, a potom i Volden neprecizni u šutevima za tri poena.

Davidovac je pogodio na drugoj strani dva bacanja, a onda su vođene dvije sjajne trojke, po jedna na obvje strane, precizni su bili Bejdž i Braun.

Na dva minuta prije kraja zakucavanjem Gista Zvezda odlazi na plus pet, a onda je u narednom napadu Volden izudio dva bacanja ali se tom prilikom povredio pa nije bio u stanju da ih izvede.

Birčević je pogodio samo jedno bacanje na minut 24 sekunde pre kraja, a na drugoj strani Braun pogađa za plus šest.

Odgovara Jaramaz trojkom za Partizan, ali Davidovac na drugoj strani trojkom na 30 sekundi do kraja, činilo se, stavlja tačku na ovaj meč.

Na 17 sekundi do kraja Pejdž pogađa polaganje i dodatno bacanje. U nastavku je Davidovac dao dva bacanja, ali pejdž pogađa još jednu trojku za partizan na osamm sekundi do kraja i smanjuje na dva poena (78:76).

Na osam sekundi prije kraja Panter prabvi faul u napadu, a onda je Pejdž fauliran na 1,6 sekundi dio kraja, pa pogađa za izjednačenje

U prvom minutu nastavka nije bilo poena,, a prvi koše viđen je nakon sjajnog zakucavanja Gista.

Jaramaz je doneo novo izjednačenje partizanu iz slobodnih bacanja (80:80), a onda isti igra nakon dobrog driblinga pogađa za vođstvo Partizana.

Raspoložen je bio Jaramaz u produžetku, postiže trojku za sedmi vezani poen u prdužetku i vođstvo Partizana sa pet razlike na dva minuta do kraja (85:80). Štipac je pogodio dva bacanja, smanjio na tri poena zaostatka, a na drugoj strani Zagorac nije precizan za tri poena.

Koristi ovo Zvezda i preko Davidovca koji pogađa dva bacanj dolazi na samo poen zaostatka. Katastrofalnu akciju izabrali su u nastavku košarkaši partizana ali ni Braun nije pogodio trojku.

Ponovo partizan nije iskoristio svoj napad, na drugoj strani Beron je preuzeo odgovornost, pokušao za tri ali nije pogodio.

Mozli je skočio ali je fauluran na 14 sekundi do kraja ali košarkaš Partizana promašuje dva bacanja.

Imao je Braun priliku da dovede svoj tim u vođstvo, nije pogodio polaganje, a onda je Trifunović promšio jedno bacanje, drugo namjerno za slavlje crno-bijelih.