NEMILOSRDNI KATALONCI Barselona pregazila Fenerbahče

Barselona je deklasirala Fenerbahče 97:55 i nanijela turskom timu jedan od najtežih poraza u Evroligi.

Katalonci su od starta bili u sjajnom ritmu, diktirali su igru i kažnjavali goste. Na kraju su imali po 10 skokova i asistencija više u odnosu na rivala.

Čak pet igrača imalo je dvocifren učinak. Najefikasniji je bio Kajl Kjurik sa 25, Smits je dodao 20, a Mirotić 16 poena. Kod Fenera jedini dvocifren je bio Lorenco Braun sa 10 poena.

U ranije odigranim mečevima košarkaši Makabija ubjedljivo su pobijedili 85:57, dok je Olimpijakos u Pireju bio bolji od Albe 75:71. CSKA je dobio Baskoniju 89:86.

Makabi je bez greške odigrao drugu četvrtinu, koju je dobio 29:9 i na odmor otišao sa ogromnih 30 poena viška – 53:23.

Tajler Dorsi je bio najefikasniji sa 16 poena, Kris Džons je dodao 15. Domaći je na poluvremenu imao sjajan šut za tri poena (9 od 11), dok je na kraju to značajno pokvario (11 od 21).

Tomas Volkup je zabilježio 12, a Marius Grigonis i Žofri Lovernj po 11 poena.

Olimpijakos je nadoknadio 12 poena minusa i odigrao sjajnu treću četvrtinu, nakon koje je prelomio meč (27:9).

Šakil Mekisik je bio najefikasniji sa 14, dok je u poraženoj ekipi Nils Gifaj je imao 13 poena.