Ostalo

NESLAVAN KRAJ Ignjatovićeva diskvalifikovana, Muzaferija pala u Pekingu

Srpska skijašica Nevena Ignjatović nije uspjela da ostvari plasman u alpskoj kombinaciji na Zimskim olimpijskim igrama u Pekingu, pošto je diskvalifikovana.

Ona je nakon spusta bila na 22. mjestu, da bi u slalomskoj trci napravila grešku poslije koje se nepravilno vratila na stazu. Ovo je ujedno bio poslednji nastup srpskih predstavnika na Igrama u Pekingu.

Ni najbolja bosanskohercegovačka skijašica Elvedina Muzaferija nije uspjela da završi nastup. Alpsku kombinaciju Muzaferija je otvorila vožnjom spusta nakon koje je bila na 20. pozicije.

Međutim, bh. skijašica na teškoj stazi nije uspjela završiti drugu vožnju. Sredinom staze Elvedina je pala, što se desilo i brojnim skijašicama jer je samo 15 takmičarki završilo trku.

Zlatnu medalju je osvojila Švajcarkinja Mišel Gizin, sa ukupnim vremenom 2:25,67 minuta. Gizin je tako odbranila olimpijsko zlato iz Pjongčanga, dok je u Pekingu osvojila i bronzu u superveleslalomu.

Njena sunarodnjakinja Vendi Holdener je osvojila srebrnu medalju, uz zaostatak od 1,05 sekundi. Njoj je to ukupno peta olimpijska medalja, a više su osvojile samo hrvatska skijašica Janica Kostelić i Švedjanka Anja Person (šest). Italijanka Federika Brinjone je poslije srebra u veleslalomu, došla i do bronze u alpskoj kombinaciji, uz zaostatak od 1,85 sekundi.

Favoritkinja za zlato i vodeća u Svetskom kupu Amerikanka Mikaela Šifrin nije uspjela da ostvari plasman, poslije odustajanja u slalomskoj trci.