Tenis

ŠOKANTAN KRAJ Medvedev predao meč Đokoviću

Novak Đoković je izborio plasman u finale ATP turnira 500 u Astani. Danil Medvedev je odigrao sjajan meč ali je u drugom predao meč pri rezultatu 1:1 u setovima.

Đoković je imao problema u prvom setu sa prvim servisom. Mučio se srpski teniser i Danil Medvedev je to znao da iskoristi. To se posebno osjetilo sredinom prvog seta.

Ruski teniser je napadao na drugi servis imao je odličan ritern i uspio je u tom periodu da napravi dva brejka.

Đoković je pokušavao da ostane u meču, jednom je vratio brejk ali je nakon toga opet uslijedio problem sa ubačenim prvim servisom čime je Danil došao do prednosti koju je uspio da sačuva i dobije prvi set sa 6:4.

Drugi set je protekao u izjednačenoj igri i veoma brzim gemovima. Đoković je na startu imao jednu brejk šansu ali je nije iskoristio.

Medvedev je bio sjajan na svoj servis, u ključnim trenucima je pogađao asove i odlično servirao pa je lako dolazio do poena na svoj servis.

Teniseri u drugom setu nisu dopuštali šanse na svoj servis, pa je odluka u drugom setu pala u taj brejku.

U njemu je Đoković imao 4:1, ali se Medvedev ipak vratio i zatim spasio i set loptu. I onda potpuni šok kad je izgubio drugi set Medvedev je odlučio da preda meč. Ruski teniser je prišao mreži i objasnio Novaku da neće moći da nastavi meč.