NEVJEROVATAN PORAZ Orlići u finišu ostali bez polufinala

Kadetska selekcija Srbije na šokantan način izgubila meč u četvrtfinalu od Poljske, golom u 89. minutu - 2:3.

Srbija nije uspjela da se kvalifikuje u polufinale Evropskog prvenstva za kadete, u četvrtfinalu je poražena od selekcije Poljske.

Nije počelo dobro po Orliće, već u četvrtom minutu Poljska je povela golom Križanovskog. Poslije ubačene lopte iz slobodnog udarca sa lijeve strane, odbrana Srbije nije najbolje reagovala, Križanovski je šutirao glavom, golman Džodić je odbanio, ali je potom isti igrač pokupio odbitak i ubacio ga u mrežu – 0:1.

Ipak, nije ekipa selektora Aleksandra Lukovića klonula duhom, a početkom drugog poluvremena, tačnije u 51. minutu Srbija je izjednačila. Petrović je snažno šutirao sa 25 metara, golman Poljske je kratko odbio loptu, samo do Petrovića, koji je lako pogodio mrežu – 1:1.

Samo koji minut kasnije fantastičnu priliku za vođstvo propustio je Cvetković, poslije loše intervencije odbrane Poljske mladi napadač je primirio loptu, ali potom šutirao iz vrlo dobre pozicije, sa osam metara, preko gola rivala.

Kazna je stigla u 61. minutu, Đurić je u svom šesnaestercu uklizao, pokupio loptu, ali i Mikolajevskog, sudija je bez premišljanja pokazao na bijelu tačku, a siguran realizator najstrože kazne bio je upravo Mikolajevski, poslao je loptu u jednu, a Džodića u drugu stranu – 1:2.

Ni tada nije bilo gotovo, Srbija je imala snage da uzvrati. U 70. minutu Petrović je započeo akciju, Delibašić je petom proslijedio ka Andreju Subotiću, koji je preciznim udarcem sa 17 metara donio izjednačenje – 2:2, navodi Sport klub.

Ali, u 89. minutu Poljaci su ponovo poveli, i to evrogolom, iz slobodnog udarca pogodio je Rejžik, sa 17 metara iskosa sa desne strane prebacio je živi zid, Džodić je bio prekratak, utisak je da je i on mogao bolje da interveniše – 2:3.