Nikola Jokić bio blizu da sruši veliki NBA rekord: Nedostajalo mu 247 sekundi

Nikola Jokić,reprezentativac Srbije i centar Denver Nagetsa, nastavlja da blista u NBA ligi i pruža partije koje ga svrstavaju u red najozbiljnijih kandidata za MVP nagradu, što bi mu bila treća u nizu ukoliko je dobije.

Jokić dribla loptu

Somborac je novi tripl-dabl zabilježio protiv Minesote, a da bi tri kolone ispunio dvocifrenim brojevima bilo mu je dovoljno poluvrieme čime je doprinio konačnoj pobjedi svog tima od 146:112. Jokić je utakmicu završio sa 20 poena, 16 asistencija i 10 uhvaćenih lopti, od čega je 19 poena i po deset skokova i dodavanja imao do poluvremena, zbog čega je veći dio drugog poluvremena presjedio na klupi.

Takođe, Nikoli je malo nedostajalo da obori NBA rekord koji je postavio sam prije pet godina. Jokiću je ovo drugi tripl-dabl u karijeri koji je upisao za poluvrijeme, a onaj prethodni pamti se kao najbrži ikad u najjačoj košarkaškoj ligi na planeti, pošto mu je za isti bilo potrebno 14 minuta i 33 sekunde. On je na taj način za sobom ostavio Džima Takera, nekadašnjeg NBA igrača koji je do istog učinka u dresu Sirakjus Nešnalsa došao za 17 minuta 1955. godine, dok je nešto više trebalo Raselu Vestbruku 2016. u dresu Oklahome, 17 minuta i 35 sekundi. Tripl-dabl koji je protiv Minesote ostvario srpski centar za 18 minuta, četvrti je na vječnoj listi najbržih.

Jokiću je ovo bio 19. tripl-dabl u sezoni i četvrti u nizu, a kroz dva posljednja meča protiv Timbervulvsa najbolje se vidjelo koliki je njegov uticaj na igru Nagetsa, prije svega kada je napad u pitanju. Prije dva dana su u odsustvu Somborca Nagetsi glatko poraženi (128:98) u duelu u kom su imali dosta problema kada je realizacija napada u pitanju, dok je sa dvostrukim uzastopnim dobitnikom MVP nagrade u timu sve išlo mnogo lakše.

Dakle, još jednom se potvrdila ona da kada Nikola dođe do trostrukog dvocirenog učinka Nagetsi ne gube i ovo je bila njihova 38 pobjeda u sezoni, a uz to imaju i 17 poraza, te drže prvo mjesto Zapada. Njihov naredni rival je Orlando, a ta utakmica je na programu u petak, sat vremena nakon ponoći po srednjeevropskom vremenu.