Ostalo

Njemačka se namučila protiv Bjelorusije

Odigrana su posljednja tri meča prvog kola šampionat Evrope za rukometaše. Pobjedama su se radovale selekcije Njemačke, Poljske i Islanda.

Njemačka je slovila za favorita protiv Bjelorusije, ali je morala propisno da se namuči kako bi stigla do pobjede, jer su Bjelorusi na poluvremenu vodili sa 18:17. Međutim, u nastavku meča, Njemačka je podigla nivo igre u oba smjera pa je slavila sa 33:29.

Prevagu na tas Njemačke, donijeli su Hafner sa osam, Kun sa šest i Gola sa četiri gola. Kod Bjelorusije, raspoloženi za igru u napadu, bili su Kuleš i Vailupao sa po sedam, odnosno Karalek sa šest golova.

U istoj grupi, Poljska je pobijedila Austriju sa 36:31 (17:14). Morito je postigao devet, Sicko i Dešček po šest golova za Poljsku. Kod Austrije, bolji od ostalih, bili su Frimel sa osam i Poš sa sedam golova.

U grupi Holandija je pobijedila Mađarsku sa 31:28 u meču koji je odigran 13. januara, a dan kasnije, Island je slavio protiv Portugalije sa 28:24 (14:10). Najefikasniji u sastavu Islanda, bili su Elison i Gudjonsen sa po pet, odnosno Kristijanson i Palmerson sa po četiri gola. Kod Portugalije, Sousa i Ituriza su postigli po četiri gola, prenosi sportklub.