NOLE POZVAN NA ČELENDŽER Da li slijedi povratak na mjesto gdje je sve počelo

Organizatori čelendžer turnira u Sanremu odlučni su u namjeri da vrate srpskog tenisera Novaka Đokovića na mjesto odakle je sve počelo.

Novak Đoković gleda prema nebu

Malo ljudi se sjeća da je Novak u maja 2005. godine osvojio San Remo i to svega nekoliko dana prije nego što je napunio 18 godina.

A, sada gotovo 18 godina kasnije postoji mogućnost da Novaka vidimo na mjestu koje sigurno vrlo dobro pamti. Čak su organizatori i napravili haštag “NoleComeToSanremo” u cilju da ga privole da prihvati poziv.

– Novače, imamo za tebe posebnu pozivnicu, da dođeš na Sanremo teniski kup. Radujemo se da te vidimo od 26. marta na turniru koji si osvojio prije 18 godina, a prvi put je sada čelendžer serije 125. Još uvijek imamo tvoj trofej i čekamo da ti ga predamo s nadom da ćemo te opet videti na našim terenima. Spremili smo ti vajldkard i čekamo sigurni – navodi se u pozivu koji stiže iz San Rema.

Turnir u Sanremu je danas u kategoriji čelendžera iz serije ATP 125.

Đoković se nije takmičio od Dubaija, gde je stigao do polufinala i izgubio od Danila Medvedeva, a prije toga je mjesec dana pauzirao od titula u Adelejdu i na Australijan openu.

Svima je poznato da Novak nije dobio dozvolu da uđe u SAD kako bi nastupio u Indijan Velsu i Majamiju, a ovo bi moglo da bude rješenje da se prije Monte Karla privikne na šljaku.