NOVA POBJEDA ĐEREA Laslo u finalu turnira u Kordobi

Srpski teniser Laslo Đere plasirao se u polufinale turnira u Kordobi, pošto je poslije dva sata i 46 minuta velike borbe pobedio branioca titule Argentinca Huana Londera sa 6:7 (5), 6:3, 7:6 (5).

FOTO EPA/SRDJAN ŠUKI

Đere, koji je postavljen za četvrtog nosioca na turniru, igraće prvo polufinale ove godine.

Znatno bolje je servirao 39. teniser sveta, pa je meč završio sa 14 as udaraca. Utisak je da je do pobjede mogao i brže, pošto je rano napravio brejk u prvom setu. Ipak, Londero je bio uporan, te je izborio tajbrejk u kome je odigrao bolje pa je osvojio prvi set.

U drugom je Đere uz dupli brejk poveo sa 4:0. Iako je protivnik vratio jedan brejk, Međutim, kontrolisao je situaciju Srbin, te je do drugog seta došao još jednom oduzevši servis rivalu.

U trećem se vodila velika borba. Imao je Argentinac brejk loptu u devetom gemu, ali je nije iskoristio. Već u 12. je Đere imao priliku da završi meč, međutim dozvolio je rivalu da se izvuče. U dodatnom gemu je kvalitet bio na strani našeg igrača, koji je prošao u polufinale.

Za mjesto u finalu turnira u Kordobi Đere će se boriti sa prvim nosiocem Dijegom Švarcmanom.