NOVA SENZACIJA U ABA LIGI Primorska slavila protiv Budućnosti u Morači

Dan za senzacije u ABA ligi završen je još jednim velikim iznenađenjem, pobjedom Primorske u Podgorici protov Budućnosti 83:80.

NOVA SENZACIJA  U ABA LIGI Primorska slavila protiv Budućnosti u Morači

Budućnost je bolje otvorila utakmicu, a nakon prve četvrtine u kojoj je Primorska samo jednom imala prednost (5:6) Budućnost je imala prednost od pet poena (24:19).

Držali su gosti iz Kopra priključak, nisu dozvoljavali ekipi Budućnosti da se odvoji, pa su na poluvrijeme otišli sa minus dva (44:42), a u poslednjih deset minuta ekipe su ušle u potunosti izjednačene

U poslednja tri minuta ušlo se pri nerješenom rezulta 73:73, a onda je Ivanović pogodio jedno slobodno bacanje, za vođstvo ali je uslijedila serije Primorske od 4:0 (74:77). Na isti način uzvraćaju domaći, doleze do vođstva, a onda se ušlo u izuzetno neizvjesnu završnicu.

Na 45 sekundi do kraja Kobs je  neprecizan,  gosti  dolaze do lopte, a siguran je ponovo Marko Jagodić Kuridža za plus tri.

Kobs je u narednom napadu brzo poentirao ali je potom Budućnost dugo čekala da napravi faul, a na liniju slobodnih bacanja domaći šalju Šiška koji je dva puta siguran za plus tri na 9,6 sekundi do kraja.

Kobs je u narednom napadu uzeo šut za tri poena ali je bio neprecizan što je bio kraj meča.

Marko Jagodić Kuridža, bivši košarkaš Borca iz Banjaluke Marko Jagodić Kuridža bio je najefikasniji sa 22 poena dok je na drugoj strani Džastin Kobs predvodio Budućnost sa 22 poena.