NOVA TRI BODA ZA VRH TABELE Vranješ pogodio za trijumf Borca protiv Zrinjskog

Fudbaleri Borca pobijedili su Zrinjski rezultatom 1:0 u derbi utakmici 4. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Borac je poveo u 6. minutu. Ziljkić je odlično prošao po desnoj strani, prevario dva igrača Zrinjskog, a onda poslao milimetarski preciznu loptu u sredinu gdje se sjajno snašao Stojan Vranješ i poslao loptu iza leđa golamana Zrinjskog Horkaša.

U 21. minutu Zrinjski je bio u prilici, lopta je stigla do Anesa Mašića koji je bio u izglednoj situaicji, međutim, oklijevao je pa je Dujaković stigao da ga izblokira i otkloni opasnost ispred svog gola.

U 45. minutu nova šansa za Borac. Zakarić je dobro sačuvao loptu na lijevoj strani, pronašao je Vranješa koji je šutirao, ali je golman Dinko Horkaš ovaj put bio na mjestu.

U 51. minutu snažno je šutirao Dujaković, lopta je na putu do gola pogodila Zakarića, promijenila smijer i prevarila golmana Horkaša ali je otišla preko gola. Samo minut kasnije Vojinović je odlično iznio loptu, vukao ju je preko 60 metara, posle toga šutirao sa ruba šesnaesterca ali je golman Zrinjskog bio na mjestu.

Poslije dugo kombinvanja u zadnjoj liniji, u 64. minutu, Vojinović je uputio loptu ka Vranješu, ovaj je uspio da je primi u šesnaestercu ali je odbrana Zrinjskog dobro intervenisala pa je od šanse ostao samo korner.

Zaprijetio je i Zrinjski u 67. minutu, Loptu je na lijevoj strani prihvatio Govedarica, šutirao je sa ruba šesnaesterca ali je lopta otišla pored gola. Samo minut šanse, nova šansa sa Zrinjski, najviši u skoku poslije kornera sa desne strane bio je Anes Mašić, ali je iako je bio usamljen na drugoj stativi, šutirao pored gola.

Do kraja meča nije bilo izglednih prilika pa je rezultat ostao nepromijenjen.

Tabela

Subota: Mladost – Tuzla Siti 2:5 (0:3) Sloboda – Željezničar 0:2 (0:1) Velež – Krupa 2:0 (0:0) Nedelja: Borac – Zrinjski 1:0 (1:0) Radnik – Široki Brijeg 19:00 Odgođeno: Olimpik – Sarajevo

Željezničar 4 4 0 0 9:1 12 Borac 4 3 0 1 10:2 9 Sarajevo 3 2 1 0 5:2 7 Široki B. 3 2 1 0 5:3 7 Velež 4 2 1 1 6:5 7 Tuzla Siti 4 2 0 2 6:4 6 Sloboda 4 1 1 2 4:5 4 Zrinjski 3 1 1 2 1:3 4 Krupa 4 1 0 3 1:5 3 Radnik 3 0 2 1 1:3 2 Mladost 4 0 1 3 4:16 1 Olimpik 3 0 0 3 1:4 0

Parovi 5. kola: Željezničar –Mladost, Zrinjski – Sloboda, Široki Brijeg – Borac, Krupa – Radnik, Sarajevo – Velež, Tuzla Siti – Olimpik.