NOVAK SLOMIO MEDVEDEVA Đoković maksimalnim učinkom obezbjedio prvo mjesto u grupi

Novak Đoković je pobjedio Rusa Danila Medvedeva u posljednjem meču "crvene grupe" Završnog mastersa u Torinu, rezultatom 2:1 (6:3,6:7,7:6).

Novak se ovom pobjedom plasirao među četiri najbolja. Umorio se Đoković pred polufinalni meč protiv Tejlora Frica, koji ga čeka već u subotu.

Prvi set Nole je otvorio šansom za brejk koju je imao u šestom gemu na 30:40, međutim Rus je zaredao tri poena i odbranio se.

Zatim je isto uradio i srpski teniser, da bi u osmom gemu iskoristio šansu da oduzme rivalu servis koju je dobio, a poslije toga je na svoj servis realizovao drugu set loptu.

Teniseri su uglavnom bili izjednačeni u drugom setu i uzimali su gemove na svoj servis.

Đoković je propustio šansu pri rezultatu 4:4, imao je priliku za brejk ali je Rus igrao hrabro i vinerom je riješio problem i poveo sa 5:4.

Poslije gema je Novak tražio medicinski tajmaut i otišao je do svlačionice. Prema nekim informacijama, sa terena je otišao zbog problema sa sočivom.

Medvedev je u narednom gemu imao tri brejk lopte, međutim Novak je nakon dosta muke uspio da vrati gem na svoj servis.

Drugi set je nakon podjednake borbe i pregršt dobrih poteza otišao u taj-brejk, koji je Rus iskoristio u svoju korist i rezultatom 7:6(7:5), osvojio drugi set.

Srpski teniser je izgledao jako loše nakon drugog seta, i zabrinuo je navijače.

Sjeo je na klupu, teško disao, a onda i skinuo majicu i polivao se vodom.

Viđena je velika borba tenisera u trećem setu.

Novak je imao dosta problema na otvaranju međutim uspio je da naigra Rusa i set otvori sa 1:0 u svoju korist.

Treći set je bio dosta tvrd, teniseri su uglavnom uzimali gem za gem na svoj servis.

Đoković je pri rezultatu 4:3 imao brejk loptu, pošto je Medvedev nekoliko lopti smjestio u mrežu. Ipak, ruski teniser je u ključnim momentima pogađao sjajno servis i izvukao se.

Nakon toga uslijedio je Novakov pad, Rus je uzeo brejk Đokoviću nakon maratonskog gema. Poslije nekoliko dugih razmena je Medvedev realizovao drugu brejk loptu.

Ipak se Novak nakon toga vratio i lako se revanšira Medvedevu za brejk i vraća meč u neizvjesnost.

I treći set je ušao u taj-brejk, ali je Novak uspio slomiti Medvedeva i osvojiti završni gem.