NOVAK SRBIJI DONIO POBJEDU Espresna pobjeda "broja 1" za samo 60 minuta

Srbija je pobijedila Austriju u prvom meču završnice Dejvis Kupa, a pobjedu izabranicima Viktora Troickog donio je najbolji svjetski teniser Novak Đoković.

On je sa 2:0 pobijedio Denisa Novaka (6:3, 6:2) za samo 60 minuta.

Oprezno je Novak otvorio meč protiv domaćeg tenisera, sve do osmog gema oba igrača su uspijevala sačuvati svoj servis, čak nijedan nije ni došao do brejk lopte, a onda je pri rezultatu 4:3 novak prvi put zaprijetio i oduzeo servis protivniku. U narednom gemu Srbin je rutinski došao do pobjede za 36 minuta.

Onako kako je završio prvi set, Novak je otvorio drugi i odmah na startu je došao do brejka, a onda je sigurnim servisom poveo sa 2:0. Nastavio je svjetski broj jedan da demonstrira snagu osvojio je još jedan brejk i već tada je bilo jasno da mladi Denis Novak, 118. igrač ATP liste, nema nikakve šanse u ovom duelu. Osvojio je Denis Novak dva poena, tek da sačuva čast, ali to nije bilo dovoljno da se iznenadi onaj Novak koji je najbolji na svijetu.

Reprezentacija Srbije sutra će se sastati sa Dejvis Kup reprezentacijom Njemačke, a pobjednik grupe plasiraće se u narednu rundu.