NOVAK U ČETVRTFINALU SINSINATIJA Sandgren bez rješenja za Srbina

Najbolji svjetski teniser Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale mastersa u Sinsinatiju pošto je u trećem kolu pobijedio Amerikanca Tenisa Sandgrena sa 2:0 (6:2, 6:4)

Za razliku od svog prvog meča u Sinsinatiju, Novak je odigrao mnogo bolje. U nekim trenucima ličio je na zid koji Tenis Sangren nije mogao da probije. Već u prvom gemu Novak je stigao do brejka, a odmah potom i do potvrde i vođstva od 2:0. Do sedmog gema oba tenisera su bila sigurna na svoj servis, a onda je Novak ponovo oduzeo servis protivniku. Potom jena svoj servis iskoristio treću set loptu za pobjedu u prvom setu.

Drugi set počeo je identično kao prvi. Sangren je imao prednost od 40:15 na svoj servis, a Novak je okrenuo i došao do brejka. Zatim je na svoj servis osvojio gem i poveo sa 2:0. Za razliku od prvog seta, Amerikanac je u drugom igrao mnogo bolje, osvojivši dva gema više. Novak je nakon sat i 16 minuta stigao do prve meč lopte, a onda je u ovom gemu, koji je trajao još 10 minuta, propustio još četiri meč lopte.

Sandgren je preživio deveti gem, ali ne i deseti, kada je na servisu bio Đoković. Svjetski broj jedan je izborio plasman u finale nakon sat i 28 minuta igre.

Protivnik Novaka Đokovića u četvrtfinalu biće Jan Lenard Struf ,koji je u trećem kolu pobijedio Davida Gofana sa 2:1 (6:3, 3:6, 6:4). Ovo će za Novaka biti 84. masters četvrtfinale.