NOVAK U OSMINI FINALA Srbin lako protiv Štrufa u Tokiju

Najbolji svjetski teniser Novak Đoković plasirao se u osminu finala Olimpijskih igara. On je danas pobijedio Nijemca Jana Lenarda Štrufa sa 2:0 (6:4, 6:3)

U prvom setu nijedan teniser, sve do desetog gema nije oduzeo servis protivniku, a to je prvi uradio Novak, baš onda kada je to biklo najpotrebnije za trijumf u prvom setu.

Poveo je Novak u drugom setu sa 2:0 uz jedan brejk ali je Nijemac odmah uzvratio. Serija brejkova je nastavljena pošto je Đoković ponovo uspio da oduzme servis protivniku, što mu je bilo dovoljno da bez većih problema dođe do pobjede u ovom meču.

Vrlo brzo je Novak došao do meč lopte, prvu nije iskoristio ali jeste drugu pa se plasirao u narednu rundu.

Novak već zna protivnika u osmini finala, a to će biti Alehandro Davidovič Fokina iz Španije.

Španac je igrao težak meč protiv Džona Milmana iz Australije i savladao ga posle tri seta sa 6:4, 6:7, 6:3, nakon dva sata i 50 minuta velike borbe.

Novak je jednom igrao protiv Davidoviča Fokine, i to ove godine u Rimu, kada ga je rutinski savladao sa 6:2, 6:1.