NOVI PORAZ IGOKEE Mesiček pogodio trojku za pobjedu Mege u posljednjoj sekundi

Košarkaši Igokee poraženi su rezultatom 72:69 od Mege u utakmici 9. kola regionalne ABA lige i to trojkom Mesičeka u posljednjoj sekundi.

Mega je otvorila utakmicu serijom 5:0 uz činjenicu da je košarkaš Mege Filip Stanić promašio četiri bacanja. Prvi koš Igokea je dala nakon tri minuta i 28. sekundi, a pogodio Grin jedno od dva bacanja, a prvi koš iz Igre Igokea postiže nakon pet minuta igre, ponovo preko Grina.

U nastavku prve dionice Igokea se mučila sa šutem, ali je ulazak Dalibora Ilića donio pozitivnu energiju pa su Aleksandrovčani uspeli da priđu na samo koš zaostaka (16:15), a onda je Vaidas Kariniauskas, košem sa zvukom sirene u posljednjoj minuti izjednačio na 18:18 ali je Atić šest sekundi prije kraja pogodio trojku za 21:18 što je bio I konačan rezultat prve četvrtine.

U igri koš za koš otvorena je druga četvrtina, a onda su Aleksandrovčani, mini serijom 4:0, koševima Kariniauškasa i Simeunovića došli do prvog vođstva na utakmici 24:23. Izjednačila je Mega, a onda je uslijedila nova serija domaćeg tima 5:0 za najubjedljivije vođstvo do ovog trenutka pet razlike 29:24. Igokea je drugu četvrtinu dobila sa 15:9 pa je na poluvrijeme otišla sa tri poena viška.

Drugo poluvrijeme Lešić otvara poenima za povratak na plus pet, uspjela je Igokea da dođe i na osam poena viška (40:32) poslije trojke Rašada Vona, a onda je Ašćerić vratio trojku. Imala je Igokea kontrolu u ovoj dionici, igrala sa više energije ali zbog velikog broja grešaka nije uspijevala da napravi dvocivrenu razliku, a onda su Simonović i Mesiček sa dvije vezane trojke, polovinom treće četvirtine smanjili na minus dva (43:41), a potom je seriju Mege nastavio Cerovina koji je trećom vezanom trojkom goste doveo do vođstva. Seriju Mege trojkom prekida Rašad Von. Mučila se Igokea, a u posljednji minut trećeg perioda ušlo se pri nerješenom rezultatu 50:50, a onda je Evans pogodio za vođstvo koje je ostalo na ulasku u posljednjih deset minuta (52:50).

Izjednačila je Mega, međutim, već u narednom napadu Evans pogađa trojku. Uslijedio je prekršaj u napadu za Tanaskovića, a potom i niz  grešaka na obje strane. Mesiček i Ašćerić ponovo Megu dovode u vođstvo, ali Aleksandrovčane Von novom trojkom vraća u igru. Upravo Von u narednom napadu krade loptu, a onda drugom vezanom trojkom, ovaj put preko ruke, vraća Igokeu na plus pet na šest minuta i 57 sekundi do kraja. Simonović je pogodio za dva, a onda se nakon promašene trojke Vona Ilić izborio za novi posjed u kojem je Von poentirao. Nikako Igokea nije uspijevala da se odvoji jer je, ovaj put Ašćerić trojkom, približio Megu na -2, a onda Ašćerić trojkom dovodi Megu u vođstvo (64:63), a onda je sa linije slobodnih bacanja Mišković pogodio pa je serija Mege nastavljena do 8:0 za vođstvo 65:63.

Kariniauškas prekida seriju za izjednačenje na tri minuta i 50 sekundi do kraja. Na dvije minute i 53 sekunde do kraja Simonović pogađa za Megu uz faul za plus tri. Na drugoj strani Gagić pogađa samo jedno bacanje, a Mega ne koristi svoj napad, ali ne uspijeva pogoditi ni Igokea. Na minut i 22 sekunde do kraja Atić pogađa samo jedno bacanje a onda Von ne pogađa trojku pa u posljednji minut Mega ulazi sa plus tri. U dramatičnoj završnici, Evans šutira trojku, a njegov promašaj pokupio je Von koji je u nastavku napada pogodio za tri i na 20 sekundi prije kraja svom timu donio izjednačenje (69:69). Mega je loptu držala do kraja, a onda je Blaž Mesiček na četiri desetinke do kraja pogodio trojku za pobjedu