NOVI PORAZ KINGSA Bjelica solidan, Bogdanović čeka šutersku formu

Košarkaši Sakramento Kingsa nastavili su sa lošim igrama i rezultatima na startu NBA sezone. Ovog puta su ugostili Šarlot Hornetse i izgubili su rezultatom 118:111. Oba srpska igrača u redovima ekipe iz Kalifornije, ostvarila su dvocifreni poenterski učinak.

Odigrao je Sakramento dobro prvo poluvreme, i u prvoj i u drugoj četvrtini ubacili su Kingsi više poena od rivala po 33 u obje. I to je značilo prednost na poluvremenu. Ipak, ta prednost nije bila dovoljno visoka da bi domaćini mogli sebi da priušte lošu treću četvrtinu, a tako su je odigrali.

Košarkaši Šarlota su u trećoj dionici zatpali koš rivala i pogodili čak osam trojki u tom periodu igre. Četvrtinu su riješili u svoju korist rezultatom 32:18, što im je donijelo prednost koju Kingsi nisu mogli da stignu. Iako su i četvrtoj četvrtini bili uspješniji od Hornetsa, Sakramento je ostvario peti poraz u isto toliko utakmica i uz Nju Orleans su jedina ekipa bez pobede u sezoni.

Bogdan Bogdanović je za 26 minuta na parketu postigao 12 poena, ali uz loš šut iz igre. Bogdan je pogodio samo četiri šuta od 14 pokušaja. Čak 11 puta je pokušao da pogodi za tri poena, a uspio je dva puta. Statistici je dodao još pet asistencija i dva skoka.

Nemanja Bjelica je na parketu proveo minut manje od saigrača iz reprezentacije i za to vrijeme, upisao je 11 poena, četiri skoka i jednu ukradenu loptu. Za razliku od Bogdanovića, dosta je precizniji bio iz igre. Šutirao je šest puta, a jedini šut koji je promašio, bio je pokušaj za tri poena. Ističe se kod “Profesora” detalj iz prve četvrtine, kada su Kingsi imali aut i samo 0,1 sekundu do isteka napada. Ariza je izveo prekid, a Bjelica je uspio da poentira.

Najefikasniji u ekipi Sakramenta bili su Badi Hild sa 23 poena i sedam ubačenih trojki i Harison Barns sa 22, dok je Dearon Foks zabeležio dabl-dabl učinak sa 16 poena i 10 asistencija.

Hild je uspio da dođe do novog ugovora nakon što je pravio probleme svojoj ekipi ispadima u javnosti i jeste bio najefikasniji u svojoj ekipi, ali deluje da je cijela priča oko njegovog, ali i ugovora Bogdana Bogdanovića uticala na partije Sakramenta. Ukoliko ubrzo ne riješe problem, kakav god on bio, sezona će moći da se završi, mnogo ranije nego što su svi u klubu i navijači očekivali.

Pidžej Vašington je bio najefikasniji u redovima Hornetsa sa 23 poena, Rozije je dodao 22, a Kodi Zeler je doprinio pobjedi sa 12 poena i 15 skokova.