NOVI TRIJUMF MORNARA Cibona bez iznenađenja u Baru

Košarkaši Mornara pobijedili su Cibonu rezultatom 81:73 u utakmici 12. kola regionalne ABA lige.

Poslije izjednačene prve četvrtine (16:16) Cibona je bila bolja u drugoj dionici bila bolja pa je na poluvremenu imala višak tri poena (44:41). Treća dionica otišla je na stranu Mornara 20:11, a ova prednost, ispostavilo se na kraju, bila je veoma važna za miran kraj Mornara.

U posljednjih deset minuta Mornar je ušao sa viškom od šest poena.

Cibona je trojkom Bilinovca, na četiri i po minute do kraja došla na samo dva poena zaostatka 67:65, ali je Mornar veoma brzo došao do šest poena viška, a poslije trojke Pulena Mornar dolazi do osam poena viška na ulasku u poslednja dva minuta što je za tim iz Zagreba bilo nedostižno.

Najefikasniji igrač u timu Mornara bio je novajlija Lens Heris dok je Ivan Novačić predvodio Cibonu sa 21 košem.

Za Mornar je ovo bila sedma pobjeda u sezoni a kojom je tim iz Mornara prestigao Crvenu zvezdu barem do utakmice crveno bijelih protiv Primorske u ponedjeljak.