NOVI VJETROVI U SVJETSKOM TENISU Cicipas prvi finalista Mastersa u Londonu

Grk Stefanos Cicipas prvi je finalista završnog Mastersa u Londonu. On je u prvom polufinanom meču pobijedio Rodžera Federera sa 2:0 (6:3, 6:4) za sat i 37 minuta.

Cicipas je u prvom setu došao do brejka u drugom gemu za vođstvo od 2:0, a potom je potvrdio brejk i došao do prednosti od 3:0. Čuvao je Grk ovaj brejk prednosti ali se itekako morao pomučiti da bi došao do prvog seta. Kada je pri rezultato 5:3 servirao za pobjedu u prvom setu Federer je spasio čak šest brejk lopti, a u ovom maratonskom gemu nije iskoristio ni dvije brejk lopte. Međutim, na sedmoj set loptii Cicipas je bio siguran i poveo sa 1:o u setovima.

Ogromnu neizvjesnost ponudio je i drugi set. Nakon početnog rezultata 1:1 Cicipas ponovo dolazi prvi dolazi do brejka. Uzvratio je Federer za izjednačenje ali je Cicipas ponovo oduzeo Švajcarcu servis za vođstvo od 3:2. Oba tenisera su u narednim gemovima bila sigurna na svoj servis pa je Cicipas  došao u priliku da, ovaj put pri rezultatu 5:4, servira sa pobjedu u drugom setu, odnosno meču.

Imao je Federer dvije brejk lopte, ali je Cicipas sjajno odreagovao, osvojio četiri uzastopna poena za pobjedu u drugom setu i plasman u finale.

U drugom polufinalu večeras od 21 čas igraju Austrijanac Dominik Tim i teniser iz Njemačke Aleksandar Zverev.