Novim pobjedama Porto i Šalke ovjerili plasman u nokaut fazu Lige šampiona

Pobjedama protiv Galatasaraja, odnosno Lokomotive iz Moskve, fudbaleri Porta i Šalkea 04 potvrdili su prolazak u nokaut fazu Lige šampiona iz grupe D.

Portugalski tim je u odličnom meču u Turskoj savladao Galatasaraj rezultatom 3:2. Mrežu Galatasaraja načeo je Felipe u 17. minuti, u finišu poluvremena Marega je udvostručio prednost Porta, a Sofijan Feguli je kasnije smanjio vodstvo gostiju na 2:1. Novi pogodak za Porto postigao je u 57. minuti Serhio Oliveira, a konačan rezultat u 65. minuti postavio je Eren Derdiok.

U drugoj utakmici ove grupe Šalke je minimalnim rezultatom 1:0 savladao Lokomotivu iz Moskve. Gol za njemački tim postigao je Alesandro Šof  u prvoj minuti sudijske nadoknade.

Porto u osminu finala ide kao prvoplasirani iz grupe, dok je Šalke završio drugi. Galatasaraj će na proljeće igrati u Ligi Evrope.