Novim sojem korona virusa zaraženo 13 igrača Belenenseša

Pres služba portugalskog Nacionalnog instituta za zdravlje Portugala saopštila je da je 13 fudbalera Belenenseša zaraženo novim sojem virusa "omikron".

Ovo je prvi slučaj na portugalskom tlu kada je u pitanju soj koji je pronađen u Južnoj Africi, a koji ima veliki broj mutacija.

Belenenseš je zbog virusa Kovid-19 u subotu na meč protiv Benfike izašao sa svega devet igrača, a na drugo poluvrijeme sa sedmoricom.

Vrlo brzo poslije početka drugih 45 minuta golman i kapiten Alvaro Ramaljo sjeo na teren i zatražio medicinsku pomoć, a pošto nije mogao da nastavi susret sudija je bio primoran da odsvira kraj meča, jer pravila ne dozvoljavaju manje od sedam igrača u jednoj ekipi.

U tom trenutku rezultat je bio 0:7, a Benfika je dobila pobjedu službenim rezultatom 0:3.