NOVO IZNENAĐENJE Iran šokirao Velšane

Iran je šokirao Vels i savladao ga 2:0, te došao u priliku da se bori za plasman u drugu fazu Svjetskog prvenstva

Iran je većim dijelom meča bio bolja reprezentacija i zasluženo je ostvario trijumf. U prvom dijelu je postigao i gol koji je opravdano poništen zbog nedozvoljene pozicije Golizadea.

U nastavku je Iran bio blizu gola kada je u 51.minuti dva puta pogodio stativu. U kontri je prvo zaprijetio Azmun,  a zatim je okvir gola uzdrmao i Golizadea.

Golman Velsa Henesi je opravdano isključen a onda je u sudijskoj nadoknadi Česmi sjajnim udarcem zatresao mrežu i donio ogromno slavlje. Onda je uslijedila nova kontra i drugi gol za Iran koji je postavio Rezain.

U trećem kolu Iran igra protiv SAD, a Vels čeka Englesku.

KRAJ

Igraće se još devet minuta.

83.min – Vels je napokon zaprijetio. Mur je ostavio loptu za Dejvisa čiji udarac je odbranio Hoseini. Na drugoj strani golman Velsa Henesi je zaradio crveni karton zbog prekršaja van šesnaesterca.

76.min – Dominacija Irana se nastavlja. Prijete iz svih pozicija ali ne uspjevaju da krunišu svoju inicijativu.

60.min – Iran je danas puno bolji rival, odlično su zatvorili sve prilaze svom golu.

51.min – Iranci baš nemaju sreće. U jednom napadu su dva puta pogodili stativu. Prvo je sjajno pobjegao Azmun, a nakon toga se još jednom zatresla stativa u nastavku akcije.

Počelo je drugo poluvrijeme utakmice.

Četiri minute sudijske nadoknade.

29.min – Vels se oslobodio pritiska. Geret Bejl je imao dobar pokušaj da iznenadi Hoseinija.

15.min – Iran je sjajno otvorio meč i krunisao je to golom, ali je on poništen zbog ofsajda.

12.min – Prva šansa za Vels. Mur je bio u dobroj prilici kvalitetno je šutirao a Hoseini je odbranio.

Iran je puno bolji na startu. Reprezentacija iz Azije je uspjela da dođe u situaciju da uputi udarac ka golu Velsa.

Počeo je meč.

Ovo je ujedno prvi duel drugog kola grupne faze, a utakmicu na Ahmad bin Ali stadionu Vels dočekuje sa jednim bodom, pošto je takmičenje započeo remijem protiv Sjedinjenih Američkih Država (1:1). Sa druge strane, Iran će pokušati da dođe do prvih bodova u Kataru, jer je na startu poražen od Engleske, i to veoma ubjedljivo – 6:2.

Opcija poraza i za jedne i za druge ke isključena, jer bi u tom slučaju ugasila nadu o prolasku u nokaut fazu. Velšani poslije 64 godine igraju na Mundijalu i vjerovatno se ne bi tek tako oprostili, pogotovo jer će im na umu biti i naredni protivnik, pošto u posljednjem kolu igraju protiv Engleske.

Selektor Velsa bi od početka mogao da u sastavu ima Kifer Mur, napadača Bornmuta koji je prodrmao ekipu u meču protiv SAD, a koliko ozbiljno shvataju utakmicu, oslikava i to što je Geret Bejl odustao od igranja golfa, omiljene zabave, iako su se potrudili da pronađu hotel koji ima i tu mogućnost.