Nula na "Mlakvama": Borac remizirao sa Veležom

Banjalučki Borac nakon poraza u prethodnom kolu od Širokog Brijega, nije uspio upisati pobjedu ni u ovom kolu. U ne toliko interesantnom meču remizirali su sa Veležom 0:0. Inače ovo je osmi neriješeni duel ova dva rivala.

Utakmicu bolje otvara domaćin. Već u 5. minuti Jovo Lukić nakon greške odbrane Veleža izlazi jedan na jedan sa Nanićem, ali loše šutira pravo u njega.

U 8. minuti katastrofalna greška Gajića, ali Zajmović loše šutira tako da se rezultat nije mijenjao. U 12. minuti prijete domaćini. Iz prekida kojeg je izveo Zakarić najviši je bio Jovo Lukić, ali mreže su mirovale jer je lopta otišla preko gola.

Tri minuta kasnije opet dobar napad Borca. Tatar je po lijevoj strani proigrao Piščevića čiji ubačaj blokira odbrana Mostaraca, a iz kornera prva prava šansa, Piščević se odlično snalazi u skoku i pogađa prečku. U 23. minuti novi pokušaj Borca, ali Tatarov šut odlazi daleko preko gola.

U 24. minuti problemi za Vinka Marinovića. Iskusni Dino Ćorić se prilikom jednog starta povrijedio i morao je napustiti teren. Umjesto njega u igru je ušao Alen Jurilj. U 37. minuti novi prekid i nova šansa. Loptu je uzeo Zakarić i odlično centrirao, a potpuno sam sa pet metara Vojnović promašuje stopostotnu šansu za Banjalučane.

U 43. minuti prijeti gosti. Nakon odlične lopte sa svoje polovine, kupi je Zajmović, ali šutira malo preko gola.

Do kraja poluvremena rezultat se nije mijenjao.

Na otvaranju drugog poluvremena odmah velika šansa za Pantelića koji je ušao u igri. Izašao je u kontru, ali nakon pada uspijeva uputiti udarac koji nije bio toliko opasan, te se rezultat nije mijenjao.

U 55. minuti velika šansa za Borac. Subić će sa live strane centrirao, a Lukić glavom na drugu proigrao Piščevića čiji šut brani odlični Nanić na ovoj utakmici.

U 69. minuti nakon centaršuta Jove Lukića, najbolji u skoku je Zakarić, ali opet loše udara glavom i lopta odlazi preko gola.

U 82. minuti Tatar pogađa prečku, ali prethodno je sviran ofsajd.

U 93. minuti odlična šansa za Borac. Enver Kulašin je odlično prošao po desnoj strani i uputio loptu u peterac, a na nju je naletio Momčilo Mrkajić, ali se spetljao i lopta je završila u korneru.

Do kraja utakmice nije bilo velikih šansi tako da je utakmica završena rezultatom 0:0.

Borac će u narednom kolu u goste Tuzla Sitiju u još jednom derbiju, dok će Velež takođe gostovati ekipi Slobode.