OD -26 DO BREJKA Jang doveo Atlantu na korak do finala Istoka (VIDEO)

Kakav preokret su napravili košarkaši Atlante u Filadelfiji i poveli sa 3:2 u polufinalu plej ofa Istočne konferencije.

Hoksi su krajem druge i početkom treće četvrtine imali minus od 26, sa zaostatkom od 18 poena ušli su u posljednji period u kom su ubacili 40 za trijumf rezultatom 109:106.

Na 4 minuta i 23 sekunde prije kraja Siksersi su imali plus 10, međutim uslijedila je serija gostiju od 15:0 u kojoj je Tre Jang ubacio 11 poena, a domaći su tek u posljednjoj sekundi uspjeli da dođu do poena.

Jang je bio najefikasniji u pobjedničkom timu sa 39, Džon Kolins je ubacio 19 uz 11 skokova, Danilo Galinari je dodao 15, a Lu Vilijams je imao 15 poena od čega 13 u zadnjoj četvrtini.

Bogdan Bogdanović je bio više nego skroman sa šest poena (3/5 za dva,0/4 za tri), a učinku je dodao tri skoka, te po asistenciju i ukradenu loptu.

U poraženom timu Džoel Embid je imao 37 poena i 13 skokova, a Set Kari neće po uspjehu pamtiti rekord karijere u NBA ligi od 36 poena.

Naredni meč igra se u noći sa petka na subotu (1.30) u Atlanti, a Hoksi imaju priliku da na svom parketu dođu do plasmana u konferencijsko finale.

Do brejka je stigao i tim Los Anđeles Klipersa koji je, bez Kavaja Lenarda, u Solt Lejk Sitiju savladao Jutu sa 119:111 i poveo sa 3:2, pa će na svom parketu imati priliku za ulazak u finale Zapadne konferencije.

U pobjendičkom timu Pol Džordž je imao 37 poena i 16 skokova, Markus Moris je ubacio 25, Redži Džekson 22, a Terens Men 13 poena.

Kod Džezera Bojan Bogdanović je postigao 32, Donovan Mičel koji je igrao povrijeđen 21, Rudi Gober je imao 17 poena i 12 skokova, Džordan Klarkson je ubacio 15, a Rojs Onil i Džo Ingls po 12 poena.