OD OČAJA DO SJAJA Peta pobjeda Partizana u Evrokupu, Limož pao nakon preokreta

Košarkaši Partizana su nepobjedivi u Evrokupu. Crno-bijeli su u petom kolu u gostima, u nevjerovatnom meču nakon preokreta pobijedili Limož sa 82:60.

FOTO SINIŠA PAŠALIĆ / RAS SRBIJA

Počelo je loše za Crno-bijele, a poslije samo dvije minute i 11 sekundi domaći su imali plus devet (11:2). Nakon prve dionice Andrea Trinkijeri nikako nije mogao da bude zadovoljan jer je upravo sa minus devet završeno prvih deset minuta (25:16).

Međutim, šta se desilo na malom odmoru nikom nije jasno, kao da je na teren izašao neki drugi tim, pa je partizan serijom 10:0 odmah na startu prešao u vođstvo. Nastavio je Partizan da igra po principu toplo-hladno, dozvolio je protivniku da napravi seriju od 7:0, a to je bilo jedinih sedam poena koje je Limož postigao za deset minuta, a crno bijeli su na poluvrijeme otišli sa četiri poena prednosti 36:32.

Nastavio je Partizan da igra sjajnu odbranu, pa je protivniku u trećoj četvrtini dozvolio samo osam poena, što je za dvadeset minuta iznosilo 15 primljenih koševa. Do je doprinijelo činjenici da je partizan sa plus 16 ušao u poslednjih deset minuta, a izabranici trenera Andree Trinkijerija to su znali da sačuvaju i na kraju dođu do pete pobjede u Evrokupu i praktično, već sada, do plasmana u narednu rundu ovog takmičenja.

Rašon Tomas je bio najefikasniji sa 16 poena dok je Markus Pejdž dodao 14, a Nemanja Gordić je meč završio sa 13 koševa.