Odbojkašice Bimal Jedinstva poražene u Ligi šampiona

Odbojkašice Bimal Jedinstva iz Brčkog poražene su od francuskog Miluza rezultatom 3:1 (25:15, 25:18, 27:29, 25:19)  u prvoj utakmici drugog kola kvalifikacija za plasman u Ligu šampiona.

Vicešampionke Francuske bolje su otvorile utakmicu i prvi set riješile u svoju korist rezultatom 25:15, a Brčanke su u drugom setu osvojile tri poena više. Treći set donio je veliku borbu, a da bi došle do ovog seta odbojkašice Bimal Jedinstva morale su osvojiti čak 29 poena.

U trećem setu gošće dolaze do prednosti od 7:3, međutim izabranice Smajila Pezerovića smanjuju na 7:6, ali tim iz Francuske odlaze na prvi tehnički tajm aut sa 8:6.

Brčanke nastavljaju sa odličnom igrom i sa tri vezana poena stižu do vođstva od 9:8. Uzvratile su Francuskinje serijom od 4:0, a prednost su sačuvale i do drugog tajm auta (16:14). U završnici su gošće imale više koncentracije tako da su i ovaj set riješile u svoju korist. Uprkos porazu, odbojkašice Bimal Jedinstva su pokazale da mogu da se nose sa puno kvalitetnijim ekipama i pružile su odličan otpor.

Utakmica je igrana u dvorani “Peki” na Palama zbog toga što brčanska sala ne ispunjava uslove Evropske odbojkaške konfederacija (CEV). Revanš meč igra se 31. oktobra u Francuskoj. U slučaju poraza Brčanke će takmičenje nastaviti u CEV kupu.