Odbojkašice Jedinstva odbranile titulu šampiona BiH

Odbojkašice Bimal Jedinstva bez većih problema riješile su prvi set u svoju korist. Nakon izuzetnog starta domaće odbojkašice su povele sa 12:15 da bi veoma brzo došle do prednosti od 21 12, a do kraja su Kuli prepustile svega dva poena za trijumf u prvom setu rezultatom 25:14.

Odbojkašice Bimal Jedinstva odbranile su šampionsku titulu u Bosni i Hercegovini, a u trećoj utakmici finalne serije plej-ofa pobijedili su Kulu iz Gradačca sa 3:0 (25:14, 25:19, 25:23). Za odbokašice Bimal Jedinstva od je dvanaesta uzastopna titula šamionki Bosne i Hercegovine.

Drugi set bio je nešto neizvjesniji s obzirom na to da su odbojkašice Kula uspjele da drže priključak do rezultata 20:19, međutim, to je bilo sve što su uradile u ovom meču jer su Brčanke sa pet vezanih poena riješile i drugi set u svoju korist.

U poslednjem setu odbojkašice Bimal Jedinstva na značajniju prednost odbojile su se tek u završnici kada su poveele sa 18:13 što je, ispostavilo se kasnije, bila nedostižna prednost za tim Kule iz Gradačca.

Gošće su prišle na poen manjka, ali to je bilo sve što su uradile u ovom meču. Domaće odbojkašice dobile su poslednji set sa 25:23 i veliko slavlje u dvorani u Brčkom moglo je da počne.