Odbojkašice Srbije sjajne, i protiv Brazilki bez izgubljenog seta

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije deklasirala je Brazil rezultatom 3:0 (25:21, 25:18, 25:19) u utakmici trećeg kola grupe „D“  na Svjetskom prvensvu u Japanu.

Srbija je na početku meča povela sa 4:1 i tu prednost čuvala do 10:7. Tada su Brazilke sa tri uzastopna poena izjednačile na 10:10. Poveo je Brazil sa 13:12, a Srbija odmah preokrenula na 18:13, pošto je Boškovićeva sjajno servirala, a zatim u kontranapadima i poentirala. Posle vođstva Srbije od 21:16, Brazil je smanjio na 21:18, pa 23:21. Srbija je zatim stigla do 24:21, a Mihajlovićeva je poentirala za konačnih 25:21 za vođstvo Srbije od 1:0 u setovima.

U drugom setu se vodila ravnopravna borba do 3:3, kada je Srbija povela sa 5:3, ali je Brazil odmah poravnao 5:5. Povela je zatim Srbija sa 9:6, pa 12:8, ali je Brazil smanjio na 12:10, pa 14:13. Vodila je Srbija sa 16:14, pa posle asa Maje Ognjenović i bloka Milene Rašić sa 19:15. Srbija je imala prednost od pet poena – 21:16, pa zatim 24:17, da bi kao u prvom setu, Mihajlovićeva poentirala za 25:18, za prednost Srbije od 2:0.

Kao tokom prva dva seta, i u trećem je Srbija vodila sa 7:5, pa 12:7. U nastavku je Srbija vodila sa 15:10, 18:11, 22:13 i 24:14. Na kraju je bilo 25:19 za još jednu maksimalnu pobjedu Srbije u Japanu.

Do ovog kola i Srbija i Brazil bile su jedine neporažene ekipe u grupi, pa je Srbija, nakon trijumfa protiv Brazilki, ostala usamljena na vrhu tabele, i dalje bez izgubljenog seta.

Na Svjetskom prvenstvu u Japanu sutra je slobodan dan, a do kraja prve faze Srbija će odigrati jo dvije utakmice, protiv Kazahstana i Portorika