Odbojkašice Srbije sjajne u punom "Boriku"

Odbojkaška reprezentacija Srbije je u sjajnoj atmosferi gotovo punog banjalučkog “Borika” savladala Bugarsku sa 3:0, te tako napravila odličnu atmosferu za nastavak priprema za Svjetsko prvenstvo.

Srbija je i u meču zatvorenog tipa bila bolja od rivala sa 3:2, pa joj je očito boravak u Banjaluci prijao. Ipak u meču otvorenog tipa pred navijačima odbojkašice su bile puno ubjedljivije i pokazale su odličnu igru, posebno u drugom i trećom setu.

Prvi set je počeo u izjednačenoj borbi, gdje se igralo poen za poen. Srbija je sredinom ovog perioda došla do prednosti uz dobar blok, pa je prvi put na meču stekla tri poena viška 17:14. Stečenu razliku je ekipa uspjela da sačuva i poveća, pa je poenom Tijane Bošković došla do prvog seta 25:20.

U drugom setu Srbija je krenula mnogo bolje da servira pa je povela 14:8. Iako su u jednom periodu Tijana Bošković i Maju Ognjenović bile van igre, to se nije osjetilo na parketu. Milena Rašić je bila odlična u bloku, pa je Srbija lako došla do 2:0 i dobila je set sa 25:19.

Foto Dejan Božić/Ras Srbija

Publika je u trećem setu uživala u odličnom meču Srbije. Odličan blok uz sjajan servis donijele su i dvocifrenu prednost, pa je na kraju sigurno slavila sa 25:13 a šansu su dobile sve igračice.

Utakmica je počela minutom ćutanja u pomen na preminulu boksersku legendu Marijana Beneša.

Počasni gosti na meču su bili premijeri Srbije i Republike Srpske Ana Brnabić i Željka Cijanović, kao i brojni ministri te gradonačelnik Banjaluke Igor Radojičić. Na utakmici su pored predsjednika odbojkaških saveza Srbije i Republike Srpske Zorana Gajića i Milutina Popovića, bili i potpredsjednik OSS Ivan Miljković, te proslavljeni košarkaš Milan Gurović kao i ministar sporta Vanja Udovičić.

Srbija će igrati u grupi D na Svjetskom prvenstvu zajedno sa selekcijom Brazila, Dominikane, Portorika, Kazahstana i Kenije. Šampionat počinje 29. septembra.

Srbija -Bugarska 3:0

(25:20, 25:19, 25:13)

Sportska dvorana Borik. Gledalaca: 2000.Sudije: Ovuka, Kuzmanović

Srbija: Buša 1, Lazović 1, Malagurski, Živković, Malešević, Mirković 1, Mihajlović 14, Ognjenović 4, Pušić, Bjelica 4, Aleksić, Stevanović 7, Rašić 11, Popović, Bošković 15, Milenković 4.

Bugarska: G. Dimitirova 9, N. Dimitrova 10, Petrova, Grigorova Paskova, Kitiova, Krasteva 2, Barakova 2,M.Todorova 7. Ruseva 2, Karakaševa 2, Monova, Ž. Todorova, Čauševa 2.