ODBRANILI TITULU Brazil opet došao do zlata

Brazil je odbranio titulu olimpijskog šampiona! Savladali su u finalu Španiju 2:1 i to nakon produžetka.

U devedeset minuta igre rezultat je bio 1:1, pa su Španci tako treći uzastopno išli u produžetke.

Brazilu je pripalo prvo poluvrijeme u kojem je mogao do ubjedljivije pobjede. Prvo je Rišarlison promašio penal u 38. minuti, a poslao je loptu visoko preko gola.

U posljednjim sekundama prvog dijela Dani Alves je sačuvao loptu u polju, a Kunja se oslobodio čuvara i pogodio mrežu.

Na startu drugog dijela Rišarlison je mogao da postane junak, ali je propustio šansu. Špancu su to kaznili. Soler je idealno centrirao, a golgeter Sosijedada Mikel Ojarzabal je uhvatio volej i pogodio za 1:1.

U samom finišu drugog produžetka Malkolm je pobjegao svojim čuvarima i uspio je da postigne gol vrijedan zlatne medalje.